Latanie samolotem to dziś zupełnie normalny środek lokomocji. To co kiedyś było niezwykle drogie i dostępne tylko dla bogaczy dziś jest jednym z najbardziej popularnych metod podróży. Lot samolotem jest nie tylko bezpieczny oraz pozwala na szybkie pokonywanie dużych odległości, ale często okazuje się też tańszy niż podróż na przykład samochodem czy pociągiem.

Z Warszawy do Londynu dostać można się bezpośrednim połączeniem, które trwa niecałe trzy godziny. Ceny wahają się w zależności od przewoźnika, sposobu oraz czasu rezerwacji i kilku innych czynników, takich jak choćby ilość zabieranego ze sobą bagażu. Istnieje także kilka opcji podróży z przesiadką, choćby w Zurychu. Są to jednak zazwyczaj połączenia nieco droższe.

Loty do Londynu z Warszawy odbywają się bardzo często. Związane jest to z faktem, iż jest to jeden z najbardziej popularnych celów podróży Polaków w Europie. Nie jest to niczym dziwnym, gdyż wiadomo iż w Wielkiej Brytanii mieszka obecnie cała rzesza naszych rodaków. Na Wyspy Brytyjskie dostać się można z Polski liniami lotniczymi zresztą nie tylko z Warszawy, ale i innych miejsc – choćby z lotniska pod Szczecinem.

Dokonując rezerwacji na bilet lotniczy należy zwrócić uwagę na konkurencyjność firm. Często to sama trasa kosztować może o wiele więcej u jednego przewoźnika, niż u drugiego.