Lizbona z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Portugalia

Dla ceniących dalekie podróże samochodem i zwiedzanie odległych miejsc o niezapomnianych walorach turystycznych, Lizbona z dojazdem własnym, to idealna propozycja dająca możliwość połączenia obu tych elementów. Będąca stolicą Portugalii Lizbona kusi niepowtarzalnością kultury, nadmorskim klimatem i wieloma niezapomnianymi atrakcjami.

Do Lizbony najlepiej dostać się przez terytorium Niemiec, Francji i Hiszpanii. Droga jest męcząca ze względu na znaczne oddalenie miasta. Jego skrajnie zachodnie położenie powoduje konieczność pokonania wielu kilometrów, zatem najlepszą opcją jest wyjazd w kilka osób. Dzięki temu, koszt samej podróży można rozłożyć na wszystkich uczestników, jak również zminimalizować trudy samej jazdy samochodem. Wybierając połączenia autostradami można zaoszczędzić czas, jednak drogi lokalne dają więcej możliwości, jeśli chodzi o zwiedzanie po drodze. Przejazd przez Francję, czy Hiszpanię, to także niezapomniana przygoda.

Lizbona samochodem, to opcja dla kierowców z doświadczeniem. Nienajlepszy stan nawierzchni oraz wąskie drogi z niebezpiecznymi zakrętami wymagają sporych umiejętności, gdyż o wypadek dość łatwo. Po centrum zdecydowanie lepiej poruszać się pieszo. Obowiązkowo należy przejechać się uroczym jedno-wagonowym tramwajem nr 28 będących wizytówką miasta i zarazem jedyną możliwością przemieszczania się po kilku niespotykanie wąskich i stromych lizbońskich ulicach. Zaparkowanie samochodu może być problematyczne, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Należy o tym pamiętać wybierając się do Lizbony własnym autem.

Baza noclegowa jest rozbudowana. Zachęcają zwłaszcza rozliczne pensjonaty i kwatery prywatne. W sezonie warto zrobić rezerwację na kilka dni przed przyjazdem, aby uniknąć ewentualnych problemów z zakwaterowaniem.

W Lizbonie można zwiedzić rozliczne kościoły i muzea oraz Zamek św. Jerzego, czy słynne Torre de Belém. Wieczorową porą obowiązkowy jest plac Rossio, gdzie skupia się kulturalne życie Lizbony. Warto zajrzeć też do przyportowych knajpek, gdzie próbując regionalnych specjałów i popijając porto można posłuchać wykonywanego na żywo, tradycyjnego, tęsknego fado.

Dobrze jest wybrać się też do dzielnicy Alfama, gdzie nadal wśród wąskich alejek panuje dawna atmosfera, a życie toczy się nieśpiesznie wokół tawern i tajemniczych kamieniczek zamieszkiwanych przez tamtejszych marynarzy i rybaków.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki