Kowno samochodem

Kategoria wycieczki: Litwa

Wyjazd na Litwę, to doskonały pomysł na wakacje z dojazdem. Kowno jest jednym z miejsc, których pominięcie na mapie byłoby wielką stratą. Kowno jest bowiem, obok Wilna, drugim z najważniejszych ośrodków miejskich tego przepięknego kraju. Na samą Litwę dostać się można własnym samochodem przekraczając jedno z dwóch dostępnych przejść granicznych, w Budzisku lub Ogrodnikach. Ze względu na przebiegające przez centralną Europę trasy tranzytowe, przejścia te są zwykle zatłoczone. Warto brać to pod rozwagę planując dojazd własny do Kowna, zwłaszcza jeżeli wcześniej dokonujemy rezerwacji noclegu. Należy pamiętać o ubezpieczeniu samochodu na granicy. Jest to bezwzględnie wymagane na terytorium Litwy.

Kowno samochodem, to dobry pomysł na niezapomnianą wakacyjna przygodę. Te leżące u zbiegu Niemna i Wilii piękne, urokliwe miasto jest niebywałym połączeniem wartości historycznej z estetycznymi walorami architektonicznymi. Będące nieco w cieniu Wilna, Kowno nadal pozostaje na uboczu turystycznej mapy Litwy, co także działa na korzyść tego miejsca. Mniejsza ilość turystów, niższe ceny oraz jakość tego, co jest oferowane przez to niesamowite miasto pozostaje na bardzo wysokim poziomie i zachęca podróżników poszukujących czegoś więcej, aniżeli rozleniwione, piaszczyste plaże nadmorskich kurortów.

Kowno, to przede wszystkim rozliczne zabytki. Będąc tu należy koniecznie obejrzeć ruiny zamku datowanego na przełom XIII i XIV wieku. Niepowtarzalnością fasad i wnętrz kuszą również Kościoły Witolda, św. Jerzego oraz gotycka archikatedra św. Piotra i Pawła. Na długo zapada w pamięć także ratusz zwany Białym Łabędziem ze względu na swój charakterystyczny wygląd. Warto pamiętać, że Kowno jest miastem wielkich tradycji kulturalnych oraz miejscem, gdzie od wielu pokoleń rozwijała się sztuka litewska. Kowno pozostaje rodzinnym miastem wielu znanych artystów, kompozytorów i pisarzy, których wpływ odbił się potężnym echem na specyfice tego miejsca.

Okolice Kowna warto zwiedzić samochodem. Miejsca godne polecania, to Czerwony Dwór z pałacem oraz kościołem św. Teresy oraz Kiejdany z mnóstwem urokliwych kamieniczek, gdzie można przysiadając w jednej z tamtejszych kawiarni oddać się błogiemu, wakacyjnemu lenistwu.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki