Kijów samochodem

Kategoria wycieczki: Ukraina

Wybierając się na Ukrainę nie można po drodze przeoczyć Kijowa. Warto zaplanować tam dłuższy pobyt, gdyż miasto jest zbyt duże i zbyt bogate w zabytki oraz miejsca warte odwiedzenia, by poświęcić mu mniej, niż kilka dni. Do Kijowa będącego stolicą Ukrainy łatwo trafić kierując się głównymi drogami zaraz po przekroczeniu granicy polsko-litewskiej. Drogi wiodące do Kijowa są dość dobrze oznaczone i w przyzwoitym stanie, zatem dotarcie do celu nie powinno stanowić problemu. Kijów z dojazdem, to bardzo ciekawy pomysł na oryginalne spędzenie wakacyjnego urlopu.

Dysponując samochodem można zaoszczędzić na noclegu. Warto korzystać z ofert hoteli i innych kwater oddalonych od centrum Kijowa. Ponieważ sam Kijów jest jednym z największych miast Europejskich oraz miejscem często odwiedzanym przez turystów, ceny noclegów są tu dosyć wysokie.

Po samym mieście także lepiej poruszać się dobrze zorganizowana komunikacją miejską. Nie zawsze jest gdzie zaparkować auto. Zwłaszcza w sezonie wakacyjnym.

Kijów to miasto rozlicznych zabytków. Na szczególną uwagę zasługuje Ława Pieczerska będąca siedzibą Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego. Monumentalna świątynia, czy raczej kompleks świątyń budzi respekt i zadziwia przepychem. Podobna sytuacja dotyczy Soboru Mądrości Bożej, gdzie nadal oglądać można oryginalne freski i mozaiki z XI i XII wieku. Liczne kościoły i cerkwie kijowskie, jak choćby Cerkiew św. Michała, cieszą oko bogactwem, złotymi wykończeniami, jak również wnętrzami na miarę największych arcydzieł architektury. Na szczególną uwagę zasługuje też słynna Złota Brama oraz Plac Niepodległości będący charakterystycznym punktem Kijowa.

Kijów samochodem, to świetny pomysł na spędzenie rodzinnych wakacji. Stolica Ukrainy ma wiele do zaoferowania rodzinom z dziećmi. Szczególną atrakcją jest tu niewątpliwie znany kijowski ogród zoologiczny, w którym można oglądać wiele egzotycznych gatunków zwierząt.

Niebywałym przeżyciem dla każdego turysty może być spacer po ulicy Chreszczatyk. Jest to jedna z najsłynniejszych ulic świata mająca ponad 12 km długości i ponad 300 lat tradycji. Chreszczatyk przebiega od Rynku Besarabskiego do Placu Niepodległości. Przy ulicy znajduje się postkomunistyczny budynek Poczty Głównej oraz Filharmonii Narodowej. Jest to idealne miejsce na rozpoczęcie zwiedzania całego Kijowa.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki