Grecja z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Grecja

Doskonałe miejsce na wakacje z dojazdem własnym, to Grecja. Samochodem można dostać się tam przez Słowację, Węgry, Jugosławię i Macedonię, ewentualnie przez Rumunię i Bułgarię, w zależności od tego, jaka interesuje nas docelowo część Grecji. Podróż jest dość długa i wyczerpująca, niemniej jednak w pełni rekompensują trudy samej jazdy mijane po drodze kraje i charakterystyczne dla nich krajobrazy. O ile Słowację i Węgry przejechać można dość szybko korzystając z bardzo dobrych autostrad, o tyle Jugosławia i Macedonia oferują raczej drogi lokalne. Grecja z dojazdem własnym, to wyśmienity pomysł na wakacje w większym gronie ze względu na specyfikę samej jazdy, jak też znaczne oddalenie Grecji na południe od Centralnej Europy, co wiąże się z dość wysokimi kosztami dotarcia do tego miejsca.

Grecji, jako wyśmienitego miejsca na wakacje nie trzeba nikomu polecać. Jest to jedyne w swoim rodzaju państwo o znamienitych starożytnych korzeniach, a także położony nad Morzem Egejskim jeden wielki wakacyjny ośrodek kuszący przyjezdnych cudowną pogodą, pięknymi plażami i mnogością zabytków, które po prostu trzeba zobaczyć oraz atmosferą prawdziwej greckiej gościnności.

Będąc w Grecji, koniecznie zobaczyć trzeba najbardziej znane miasta, które w czasach starożytnych były kolebką fundamentów ogólnie pojętej kultury europejskiej. Na czele pojawiają się Ateny, stolica Grecji będąca chyba najbardziej rozpoznawalnym grecikm miastem z mnogością antycznych zabytków, od Akropolu po słynne pozostałości zabudowy Greckiej Agory. Ateny położone są na równinie pomiędzy Zatoką Sarońską Morza Egejskiego, a czterema wzgórzami. Okolice przyciągają typowo śródziemnomorskim klimatem i doskonałą organizacją turystyczną.

Będąc w Grecji warto udać się na najbardziej znaną wyspę grecką, Kretę, która kusi niemalże bezustanną wakacyjna atmosferą, wyśmienitym klimatem, dostępem do ciepłego morza oraz otoczeniem malowniczych okolic. Ta wspaniała wyspa odwiedzana jest rokrocznie przez turystów z całej Europy.

Grecja, to także Saloniki – miejscowość położona w północnej części kraju nad urokliwą zatoką, która przyciąga turystów bogatą ofertą plaż i śródziemnomorskim klimatem. Jest to wyśmienite miejsce na typowo letni odpoczynek.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki