Wycieczka samochodem w Alpy Szwajcarskie to przede wszystkim możliwość pobytu w Engelbergu – miejscowości położonej w samym centrum Szwajcarii, tuż przy granicy lodowca Titlis w granicach kantoru Obwalden.

Engelberg oferuje wyśmienite trasy narciarskie, jak również zapierające dech w piersiach alpejskie widoki (choćby górujący nad Engelbergiem dwutysięcznik Hahnen). To wyśmienite miejsce dla wytrawnych narciarzy, wielbicieli górskich wędrówek i miłośników turniejów skoków narciarskich. Wczasy w Engelbergu, to dobry pomysł na wyjazd.

Szwajcarski Engelberg położony jest około 50km od Lucerny. Dojazd samochodem do Engelbergu jest najmniej kłopotliwy, jeżeli wybierzemy autostradę A2 łączącą Bazyleę z Gotthardem. Wyjechać można ze Stans-Południe, kierując się bezpośrednio na Engelberg. Jadąc z Bazylei, Berna, lub Zurychu dojazd zajmie nam około 2 godzin.

W Engelbergu nocować można w świetnie zorganizowanej bazie hotelowej, lub zorganizować kemping w jednym z wielu przeznaczonych do tego miejsc. Ceny nie są zatrważające przy oferowanym bardzo wysokim standardzie.

Dojazd samochodem to bardzo dobra opcja dla rodzin. Bliskość samochodu daje możliwość zwiedzenia malowniczych okolic. Warto skorzystać jednak z dobrodziejstwa przebycia pieszo znanych i malowniczych szlaków turystycznych, takich jak ten wiodący na Ristli, Brunni czy Jochpass. Świetnie rozwinięta sieć kolejek linowych to doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi.

Engelberg kusi także przepięknym górskim jeziorem Trübsee. Malownicze położenie oraz wiodąca dookoła akwenu trasa spacerowa jest kwintesencją szwajcarskiego krajobrazu alpejskiego.

Rozwinięta sieć parkingów oraz pięknie położone drogi sprzyjają odwiedzającym Engelberg samochodem. Możliwość przemierzania okolic własnym transportem pozwala zobaczyć Szwajcarię od innej, nie zawsze „przewodnikowej” strony, co jest doskonałą opcją dla czekających na prawdziwa wakacyjną przygodę.