Druskienniki – wczasy z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Litwa

Planując wakacje w jednym z krajów nadbałtyckich, warto postawić na Litwę. Miejsc do zobaczenia jest wiele, co zapowiada niezapomnianą wakacyjną przygodę. Szczególnie warto wybrać się do miejscowości uzdrowiskowej Druskienniki. Samochodem, należy kierować się wtedy do miejscowości Ogrodniki-Lazdijai lub Budzisko-Kalvarija, gdzie można przekroczyć granicę z Litwą i ubezpieczyć auto, by następnie podążyć około 60 km kierując się na Druskienniki leżące nad brzegiem malowniczego Niemna.

Miejscowość ta jest znana nie tylko na terenie Litwy. Druskienniki, to popularna miejscowość uzdrowiskowa odwiedzana regularnie przez turystów z całej Europy. Znane z uzdrawiającej mocy borowin i mokradeł bogatych w rozliczne minerały, Druskienniki kuszą ofertą aż 9 uzdrowisk, w których leczone są najprzeróżniejsze schorzenia. Tamtejsza aura oraz urokliwa okolica bogata w naturalną, dziewiczą wręcz roślinność sprzyja odpoczynkowi i redukcji stresu związanego z codziennym życiem. Obecność zabytków również zachęca. Jest to bowiem miejsce, w którym historia spotyka się z nowoczesnymi metodami wykorzystywania bogactwa oferowanego przez litewską naturę dla poprawy jakości życia i zdrowia człowieka.

W Druskiennikach warto zobaczyć takie miejsca, jak neogotycki kościół Matki Boskiej Szkaplerznej, dwie charakterystyczne cerkwie, wille z początku XX wieku wykonane w tradycyjnej drewnianej zabudowie, drewniane łazienki zdrojowe świadczące o solidnych historycznych korzeniach uzdrowiska, jak też przepiękną willę Kiersnowskich położoną wśród otoczenia romantycznej przyrody litewskiej.

Miejscowość sprzyja spacerom. Świeże powietrze, obfitość zieleni oraz typowo uzdrowiskowa atmosfera, to idealne warunki do odpoczynku. Druskienniki z dojazdem własnym samochodem, to także możliwość wybrania się na zwiedzanie malowniczych okolic tego urokliwego miasteczka. Jadąc samochodem, warto zabrać ze sobą rowery. Druskienniki oferują wiele miejsc, w których czas można spędzać aktywnie, w tym poruszając się przy pomocy jednośladu.

Dla rodzin z dziećmi idealną propozycją wydaje się wizyta w druskiennickim Aquaparku, gdzie można spędzić wiele godzin korzystając z licznych basenów, biczów wodnych, zjeżdżalni, czy sauny. Na miejscu dostępne są restauracje, kręgielnia oraz inne atrakcje.

Noclegi w niewygórowanych cenach oferują tamtejsze hotele i pensjonaty. Istnieje również możliwość wynajęcia pokoju od osoby prywatnej.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki