Berlin z dojazdem własnym

Kategoria wycieczki: Niemcy

Odwiedzając Niemcy w celach wakacyjnych nie sposób pominąć Berlina. Będące stolicą i zarazem największe miasto Niemiec jest celem podróży wielu turystów z całej Europy. Dojazd z Polski jest bardzo prosty, bowiem Berlin położony jest na wschodzie, około 90 km od granicy polsko-niemieckiej. Dojazd nie sprawia problemu, zaś bliskość przekłada się na zainteresowanie Berlinem jako atrakcyjnym celem turystycznym. Rzecz jasna, obowiązujące ceny są dość wysokie. W związku z tym, warto zatroszczyć się o nocleg poza miastem. Berlin samochodem okazuje się tu być bardzo dogodnym rozwiązaniem. Nocując daleko od centrum można zaoszczędzić nawet kilkanaście procent na cenie wykupionych noclegów. Berlin z dojazdem własnym, to też najdogodniejsze rozwiązanie dla rodzin podróżujących z dziećmi. Samochód jest tu szczególnie wygodnym środkiem transportu.

Sam Berlin, to miasto olbrzymie i zadziwiające różnorodnością. Szczególnie przyciągają turystów rozliczne zabytki, których rozpoznawalność sięga dalej, aniżeli granice samych Niemiec. Szczególną uwagą turystów cieszy się słynna Brama Brandenburska, budynek Reichstagu, gdzie swoją siedzibę ma niemiecki rząd oraz pozostałości legendarnego Muru Berlińskiego. Wielu turystów podziwia w Berlinie także przepiękną ewangelicką katedrę Berliner Dom, w której znajduje się krypta grobowa rodu Hohenzollernów. Warto wybrać się także do parku Tiergarten, by zobaczyć pruską kolumnę zwycięstwa z wykonaną z brązu statuą Wiktorii. Kolumna ma prawie 70 m wysokości i oferuje możliwość podziwiania pięknej panoramy Berlina z umieszczonego na górze tarasu widokowego.

Niezatarte wrażenie pozostawia także spacer najsłynniejszą berlińska ulicą Unter den Linden (Pod Lipami). Dzięki obustronnie porastającym miejską arterię lipom zyskała ona status najpiękniejszej ulicy Berlina. Znajdują się tam liczne ambasady: Polski, Węgier, Francji i Rosji, a także liczne zabytki i niezwykle ważne dla miasta ośrodki, jak choćby Opera Narodowa, czy Uniwersytet Humboldtów.

Berlin, to także wybitny światowy ośrodek kultury. Odbywający się tu corocznie festiwal filmowy przyciąga światowe gwiazdy kina, zaś Berlińska Filharmonia może poszczycić się jedną z czołowych orkiestr świata. W mieście działają także cztery opery, siedem znanych teatrów oraz wiele galerii sztuki, w tym sztuki nowoczesnej.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki