Barcelona samochodem

Kategoria wycieczki: Hiszpania

Planując wakacje w Hiszpanii warto postawić na dojazd własny. Barcelona jest miejscem, które można śmiało traktować, jako główny cel tak dalekiej podróży. Warto mieć na uwadze, iż do Hiszpanii dojechać można pokonując terytorium Niemiec i Francji, co ze względu na duże odległości oraz konieczność opłat za przejazd autostradami nie należy do tanich sposobów przemieszczania się. Warto jednak jechać samochodem ze względu na wygodę oraz możliwość zobaczenia po drodze wielu niezapomnianych miejsc.

Barcelona z własnym dojazdem, to doskonały pomysł na wyjazd z przyjaciółmi. Koszt podróży można wtedy rozłożyć na wszystkich uczestników. Drogi, zarówno w Niemczech, Francji, jak i Hiszpanii utrzymane są w nienagannym stanie. Bogata sieć dobrze oznaczonych połączeń drogowych pozwala na dowolne konfiguracje, w zależności od indywidualnych potrzeb planujących drogę turystów.

Będąc w Barcelonie samochodem, warto nocować poza samym miastem. Jego popularność wpływa bowiem znacząco na ceny proponowanych noclegów. Po ulicach Barcelony także lepiej poruszać się pieszo, lub dostępnymi środkami komunikacji miejskiej, które docierają niemalże wszędzie. Miasto jest zwykle zakorkowane, a miejsca parkingowe zajęte.

Barcelonę warto zacząć zwiedzać od chyba najbardziej charakterystycznego zabytku tego pięknego miasta – kościoła Sagrada Familia. Znajdujące się wciąż w budowie arcydzieło architektury jest celem turystów z całego globu. Monumentalna budowla jest jedyna w swoim rodzaju. Zaprojektowana przez Gaudiego budowla, stanowi niedościgniony wzór secesyjnego kościoła. Dla zainteresowanych sztuką Barcelona oferuje także muzeum Picassa, Museo Nacional de Arte de Cataluña, oraz wiele pereł architektonicznych. Warto wspomnieć, że Barcelona, to miasto tętniące kultura i sztuką. Wielbicieli opery przyciągnie na pewno Gran Teatre del Liceu – legendarny teatr muzyczny wystawiający najpiękniejsze opery i przedstawienia baletowe. Poza tym, na wczasowiczów czekają niezliczone kościoły, budynki, place, czy pawilony handlowe. Każdy znajdzie tu najodpowiedniejsze dla siebie miejsce. W Barcelonie po prostu nie można się nudzić. Barcelona, to także liczne kafejki, restauracje i bary. Miasto wydaje się tętnić życiem zarówno w dzień, jak i w nocy.

Podziel się opinią dotyczącą tej wycieczki