Warszawa to jeden z najlepszych pomysłów na urlop, niezależnie od pory roku. Czy w lato, czy w zimę – o każdej porze dnia i nocy jest tu mnóstwo do zrobienia i do zobaczenia. Nic zatem dziwnego, że Stolica Polski jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych wśród osób w każdym wieku i z całego świata.
Warto do Warszawy przyjechać szczególnie w weekend, kiedy nieco się ona wyludnia. Zastrzeżenie to nie dotyczy jednakże punktów znanych z przewodników turystycznych, w te dni będą one szczególnie oblężone.
Jednak poznawanie Warszawy niekoniecznie musi się wiązać z wizytą właśnie w tych miejscach, choć i je należy w wolnej chwili rzecz jasna zobaczyć.
Dla wielu jednak prawdziwe atrakcje turystyczne Warszawy to te, które mało kto zna. Warszawa to miasto z klimatem i charakterem, tak było jeszcze przed wojną i tak też pozostało miejscami do dziś. Miłośnicy sztuki industrialnej z radością poznają zabudowania robotniczej Woli i fabrycznej Ochoty. Najpiękniejsze kamienice znaleźć możemy według innych na Pradze, choć oczywiście i tym śródmiejskim niczego nie brakuje.
Z kolei chcąc się nieco zrelaksować warto pojechać trochę dalej od centrum miasta – na zjawiskowy, zielony Żoliborz czy też w ciszę jednego z miejskich lasów, których wbrew obiegowej opinii, wcale w Warszawie nie brakuje.