Sport powinien odgrywać ważną rolę w życiu każdego człowieka. Aktywność fizyczna w każdej postaci korzystnie wpływa na zdrowie człowieka. Instytut Żywienia i Żywności podaje , że główne korzyści wynikające z uprawiania sportu, to: zmniejszenie ryzyka otyłości, zmniejszenie ryzyka chorób serca, obniżenie profilu lipidowego, w tym cholesterolu, zmniejszone ryzyko zachorowania na raka, zapobieganie rozwojowi nadciśnienia tętniczego, wzmocnienie mięśni i kości, zdrowie umysłowe i lepsze samopoczucie.

Jak widać wyżej wymienione korzyści wynikające z aktywności sportowej są ogromne. Sport pozwala na walkę z najczęstszymi schorzeniami dwudziestego pierwszego wieku. Schorzenia te nie tylko utrudniają codzienne funkcjonowanie, ale również przyczyniają się do powstawania innych schorzeń, a w ostateczności przyczyniają się do przedwczesnego zgonu.
Warto więc podejmować aktywność fizyczną. Pozwoli to na zdrowsze i dłuższe życie. Ponad to sport przyczynia się do poprawy nastroju oraz pomaga w walce ze stresem.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.